Електронні сигарети – як це працює?

Такі пристрої, як електронні сигарети можуть мати різні конструкції, але принцип роботи залишається незмінним. Замість традиційного тютюну в електронній сигареті нагрівається спеціальна рідина, у складі якої є гліцерин, ароматизатори, пропіленгліколь і нікотин.

В результаті вейпінгу створюється пара, яка є прямою імітацією традиційного сигаретного диму. Вейпінг - це "знахідка" для людей, які хочуть влитися в нову субкультуру, але побоюються негативних наслідків вдихання сигаретного диму. Крім того, електронні сигарети можуть дозволити поступово кинути палити затятим курцям.

Особливості конструкції

Будь-яка е-сигарета є невеликим електронним пристроєм, не схожим на традиційну сигарету. Її габарити та вага можуть серйозно відрізнятися, вона може бути одноразовою з лімітованим об'ємом рідини або багаторазовою (рідину можна додавати в міру витрати).

Корпус е-сигарети виготовляється з різних матеріалів, серед яких:

  • металеві та алюмінієві сплави;
  • пластик та полімери;
  • високоміцне скло;
  • гума та дерево (накладки на корпус).

На корпусі сигарети є кілька типових елементів. На одному кінці є мундштук, який необхідний виконання затяжок. Він буває різних форм, і тому багато моделей «відчуваються» зовсім по-різному.

На кожному корпусі (за винятком деяких одноразових моделей з автоматичною активацією під час вдиху) є кнопка вогню Fire. Після її натискання та утримання котушка починає нагрівати рідину, поміщену в бак, що призводить до появи пари.

Внутрішній пристрій

Всі моделі е-сигарет мають живлення від вбудованих або змінних акумуляторів. Користувачі можуть заряджати їх за допомогою зарядного пристрою, USB-кабелю або док-станції, що додається. Рідина, яка при роботі нагрівача перетворюється на пару, поміщається в картридж, розпилювач або атомайзер.

Котушки призначені для нагрівання рідини та зміни її стану з рідкого в летюче. Вони мають велику потужність і швидко прогорають. Стандартна котушка працює у середньому від 2 до 4 тижнів. Термін залежить від того, як часто ви використовуєте пристрій і який стиль віддаєте перевагу.

Як це все працює

Користувач активує пристрій натисканням кнопки Fire на корпусі або звичайним вдихом. Котушка миттєво нагрівається і перетворює рідину на пару, яка надходить безпосередньо в легені через мундштук. На відміну від сигаретного диму, аерозоль від електронних сигарет не такий шкідливий для здоров'я. Він відносно прохолодний і тому не дратує легені користувача.

178