Термін придатності рідин для електронних сигарет

Як і будь-який продукт на ринку, який призначений для вживання, будь-які рідини для електронних сигарет мають маркування із зазначенням терміну придатності. Безумовно, вони не псуються таким очевидним чином, як, наприклад, продукти харчування, але саме термін придатності істотно впливає на якість рідини та її вплив на наш організм.

Чому рідина має термін придатності? Щоб зрозуміти процес її «старіння», необхідно вивчити особливості та властивості інгредієнтів, що входять до складу будь-якої рідини для електронних сигарет. Хоча візуально ви спостерігаєте однорідну рідину, вона складається з багатьох різних компонентів.

При неправильному зберіганні або з часом тривале залишення рідини без нагляду може призвести до розшаровування інгредієнтів, що негативно позначається на смаку при ширянні.

Чому термін придатності більшості рідин та преміксів становить два роки?

Основними інгредієнтами рідини для електронних сигарет є:

  • рослинний гліцерин;
  • пропіленгліколь;
  • ароматизатори;
  • добавки у вигляді нікотину тощо.

Стандартний термін придатності рослинного гліцерину та пропіленгліколю становить не менше двох років за умови їх належного зберігання. Електронні рідини містять нікотин, який може окислюватися з часом.

Виходячи з цього більшість виробників встановлюють дворічний термін придатності своєї продукції за умови правильного її зберігання.

Як зберігати рідину для електронних сигарет?

Більшість рідин для електронних сигарет містять нікотин, який з часом окислюється. Процес відбувається набагато швидше, якщо рідина знаходиться не в оригінальній герметичній упаковці. Це означає, що вміст нікотину з часом зменшуватиметься. При ширянні такої рідини ви відчуєте, що вона «слабша».

Фахівці рекомендують зберігати рідини тільки в оригінальній упаковці у сухому та темному місці при рекомендованій теспературі. Завдяки цьому ви не відчуєте жодних змін у смаку та міцності улюбленої олії.

Як перевірити, чи стара рідина?

По-перше, потрібно переконатися, що смак під час вейпінгу такий самий, як і раніше. Якщо він слабший, ваша рідина вже надто «застаріла». По-друге, стежте за зміною кольору – це ще один показник якості рідини. В результаті окислення рідина спочатку стає темнішою, що свідчить про її вік.

Тут слід пам'ятати, що зміна кольору в перші 3 місяці з моменту виробництва - це процес вимочування або дозрівання рідини, який позитивно впливає на смак і робить його більш повним гармонійним. Після цього смак і колір мають бути стабільними до закінчення терміну придатності.

232